Title: Rafineeritud vargus

Author:CHRISTIE AGATHA
Subject:FICTION
Source:
Download book:
Words Statistic:words statics
 

Number of words for page:
Agatha Christie

Rafineeritud vargus
(orig. pealkiri "The Million-Dollar Bond Robbery")

"Uskumatu, kui palju aktsiavargusi on viimasel ajal olnud!" märkisin ühel hommikul ajalehte käest pannes. "Poirot, kuidas oleks, kui meiegi kord röövimise peale välja läheksime?"
"Kas tahate - kuidas ma pean seda ütlema - kiiresti rikkaks saada, mu sõber?"
"No vaadake ometi seda viimast osavat ettevõtmist. Liberty aktsiad väärtusega miljon dollarit, mis London and Scottish Bank New Yorki saatis, on "Olympia" pardal kummalisel viisil kaotsi läinud."
"Kui ma mitte alati merehaigeks ei jääks, peaks merereis säärasel suurel laeval oivaline olema," pomises Poirot unelevalt.
"Jaa, tõepoolest!" ütlesin niisama erutatult. "Mõned neist laevadest on lausa paleed - basseinid, lamamishallid, restoranid -, teinekord unustad, et viibid merel."
"Mina ei saaks iial unustada, et viibin merel," ütles Poirot. "Kõik need asjad, millele te osundate, ei tähenda mulle midagi; aga, mon ami, mõelge korraks inimese peale, keda säärasel laeval leidub. Nende ujuvate paleede pardal, nagu te nii õigesti märgite, võib kohata kriminaalse maailma eliiti."
Naersin. "Niisiis sihite sinna! Tahaksite meelsasti ristata mõõgad mehega, kes Liberty aktsiad ära näppas?"
Vestluse katkestas meie majapidajanna.
"Keegi noor daam soovib teiega rääkida, mr. poirot. Siin on tema nimekaart."
Kaardil seisis: miss Esmée Farquhar. Poirot, kes oli laua alla kum­mardunud, et üht vedelevat lipakat paberikorvi visata, noogutas majapida­jannale.
Pilk hiljem juhatati tuppa võluvaim daam, keda ma eales olen näinud. Ta oli arvatavasti kakskümmend viis aastat vana, tal olid suured pruunid silmad ja täiuslik figuur. Ta oli hästi rõivastatud ja jättis laitmatu mulje.
"Palun istuge, mademoiselle. See siin on mu sõber kapten Hastings, kes mind väikeste probleemide puhul aitab."
"Kardan, et see probleem, millega mina täna teie juurde tulen, on suur, mr. poirot," ütles tütarlaps ja noogutas mulle sõbralikult, kui ta istet võttis. "Arvatavasti olete selle kohta juba ajalehtedest lugenud. Tegemist on Liberty aktsiate vargusega "Olympial"."
Poirot pidi siiski mõningat hämmingut ilmutama, sest neiu jätkas ...
Page: 1
 

Help

 • Select one or more words an get availables translation in Logos Dictionary.
 • Set the number of words for each page an refresh the content.
 • Go to begin of the document
 • Go to previous page
 • Go to next page
 • Go to the end of document
 • Libri.it

  Libri.it TEORIE IN 30 SECONDIANA JUAN CATALOGOFOTOGRAFIA DEL VENTESIMO SECOLOTHE NEW YORK TIMES. 36 HOURS. 125 WEEKEND IN EUROPA (I)
 • Illustrati

  Sfoglia riviste di Illustrati